Dünya’daki En Kusursuz Maliyet Tahmin Yazılımı


CostOS geleneksel tahmin yöntemlerini BIM 3D, 2D ve GIS ile birleştirerek daha verimli ve daha doğru olmanıza ve daha karlı bir iş edinmenize olanak tanıyan güçlü bir maliyet tahmin yazılımıdır. Sınırlarını duyduğunuzda siz de çok şaşıracaksınız: Fizibilite veya Maliyet Planı’ndan tek bir platformdaki son ayrıntılı teklife kadar!

CostOS nedir, nasıl çalışır?

 

CostOS’un ilgilendiği sektörler nelerdir?


CostOS’un yazılım entegrasyonları nelerdir?


BIM 5D

CostOS’un gömülü BIM motoru doğrudan 3D modellerinizde çalışmanıza ve gördüğünüz yöntemi tahmin ettiğiniz şey olduğu şekilde uygulamanıza olanak tanır. Open Standard IFC dosyaları ile birlikte, tüm yaygın BIM tasarım yazılımlarının 3D modellerinde çalışabileceğinizden emin olun. CostOS BuildingSmart’ın Quantity Takeoff bilgi değişimi (QTie) sorununun son aşamasına ulaşan iki sistemden biriydi ve BIM’in yükselişe hazır olduğunu kanıtladı.

Excel Formulleri & İşlevsellik

Yeni CostOS ilişkisel bir kaynak veritabanında birleştirilmiş pek çok e-tablo kapasitesi ile önceden yüklenmiş olarak gelir. Kendi formüllerini hücre düzeyinde tanımlayabilir, kendi özel alanlarınızı atayabilir ve hatta yazılımın yaptığı hesaplamaları kontrol edebilirsiniz.

CostOS 2D Take-Off

CostOS, BIM 3D ve GIS Take-Off özelliğine ek olarak eksiksiz gömülü ve görselleştirilebilen tam 2D ​​take-off kapasitesi özelliklerine de sahiptir.

CostOS 2D hem görüntü (BMP, GIF, JPG, TIF vb.) hem de vektör (DWG, DXF, DGN, EMF vb.) planlarından öğelerin, uzunlukların, alanların ve hacimlerin yanı sıra PDF çoklu Sayfa dosyaları olanaklarının tamamını sağlar.

Tüm ölçümler Proje İş Dağılımı Yapısı’na uygun olarak, ilgili adet miktarları öğelerine karşı yerleştirilir. Ayrıca, ölçülen tüm öğeler, 2D Take-Off ekranına geçmek zorunda kalmadan CostOS 2D görselleştiricide ilgili Bill öğesine karşı açıkça görselleştirilir. Plana göre dikey olarak alınan 2D önlemler bile 3D olarak görselleştirilebilir.

Başka bir deyişle gördüğünüz şey ölçtüğünüz şeydir.

GIS Takeoff

Nomitech’in en son yeniliği CostOS’un üstünde yer alan GIS Kalkış aracıdır. Büyük gelişmeler, mega projeler ve altyapı projeleri, hiçbir bilgi mevcut olmadığında bile benzersiz kolaylık ve hız ile analiz edilebilir. Araç deniz dışı projeleriniz için ulaşım ağlarının rotalarını ve deniz derinliklerini bile sağlayabilir. Gitme / gitmeme kararı verme ve mühendislik optimizasyonu için GIS Verilerini maliyet modelleriniz ve montajlarınızla birleştirin.

TÜM TAHMİN EDİLECEK SINIFLARA KAPSAMLI BİR SİSTEM


Tutarlılık ve basitlik CostOS’un kilit yönleridir. Bir sistemde çalışan tahminciler erken evre kavramsal tahminleri için temel olarak ayrıntılı tahminler hazırlayabilir ve tekliflere ilişkin akıcılık taleplerini alabilir.

www.nomitech.eu